Tato lahodná káva jistě potěší každého náročnějšího milovníka kávy díky velice vyvážené chuti a výraznému aroma po ovoci. Je sametová a má vyváženou aciditu. V chuti můžeme rozeznat kakaové boby s oříškovými a jemnými ovocnými tóny. 100% Arabika vybrána na základě původu.

Šálek kávy Illy vždy poznáte podle typické zrnité, červenohnědé cremy.

Původem rodinná pražírna kávy Illy v Terstu je jednou z nejznámějších a nejkvalitnější na světě. Již od roku 1933 ztělesňuje Illy slavnou tradici italského espressa. Chuť kávy Illy, vyráběné z vybraných zrn nakupovaných po celém světě (z Jižní a Střední Ameriky, Indie a Afriky), patří mezi znalci mezi vůbec nejoceňovanější. Směs devíti druhů 100% Arabicy, precizní třídění zrn, jejich pražení, mletí i balení pro ochranu aroma stojí za skvělým požitkem z čerstvě připraveného šálku kávy Illy.

Káva Illy získala zcela oprávněně 1. místo v německé spotřebitelské asociaci „Stiftung Warentest“. Každý druh značky Illy je nabízen v nejvyšší možné kvalitě. Káva Illy má nízký obsah kofeinu. Udávané množství u zrnkové kávy Illy je méně než 1,5%. Její zrna jsou tříděna elektronicky a balena pomocí tzv. presurizace, kdy jsou používány kovové nádoby s bezpečnostním uzávěrem. Při balení je do plechovky přidáván stlačený plyn, inertní ve vztahu ke kávové směsi. Káva si tak uchovává bohatost aroma a chuti po mnoho měsíců. Díky speciálním metodám chlazení a balení produkuje Illy kávu -  s vlhkostí nižší než 1 % (což je 5× méně než u jiných).

Odkud káva pochází

Kolumbie – Ideální nadmořská výška a unikátní půdní podmínky jsou zde zárukou špičkové kávy. Sklizeň probíhá v průběhu celého roku v důsledku velmi rozdílných mikroklimatických podmínek. Nejlepší kolumbijská káva má svůj původ ve vyšších oblastech (až 2000 metrů nad mořem) v blízkosti rovníkové linie v bohaté sopečné půdě. Mezi hlavní oblasti pěstování kávy patří Medellin, Arménie a Manizales. V Kolumbii roste asi 12% světové produkce kávy, tudíž se tato země řadí na druhou pozici hned za Brazílii. Káva z Kolumbie je vysoce kvalitní a je zpracovávána mokrým způsobem. Současně náleží k jedné z nejkvalitnějších sólo druhů na našem trhu. Colombia Excelso je pěstována ve vulkanické půdě v pohořích Cordillery. Káva z regionu Cauca je typická pronikavým sladkým aroma v kombinaci s čokoládou, oříšky a tropickým ovocem a bývá označována jako „Organic“, což značí pěstování bez použití syntetických hnojiv.

Oblast: Cauca, Támara

 

 

 

 

16 dalších produktů ve stejné kategorii: