Šálek kávy Illy vždy poznáte podle typické zrnité, červenohnědé cremy.

Původem rodinná pražírna kávy Illy v Terstu je jednou z nejznámějších a nejkvalitnější na světě. Již od roku 1933 ztělesňuje Illy slavnou tradici italského espressa. Chuť kávy Illy, vyráběné z vybraných zrn nakupovaných po celém světě (z Jižní a Střední Ameriky, Indie a Afriky), patří mezi znalci mezi vůbec nejoceňovanější. Směs devíti druhů 100 % Arabicy, precizní třídění zrn, jejich pražení, mletí i balení pro ochranu aroma stojí za skvělým požitkem z čerstvě připraveného šálku kávy Illy.

Káva Illy získala zcela oprávněně 1. místo v německé spotřebitelské asociaci „Stiftung Warentest“. Každý druh značky Illy je nabízen v nejvyšší možné kvalitě. Káva Illy má nízký obsah kofeinu. Udávané množství u zrnkové kávy Illy je méně než 1,5 %. Její zrna jsou tříděna elektronicky a balena pomocí tzv. presurizace, kdy jsou používány kovové nádoby s bezpečnostním uzávěrem. Při balení je do plechovky přidáván stlačený plyn, inertní ve vztahu ke kávové směsi. Káva si tak uchovává bohatost aroma a chuti po mnoho měsíců. Díky speciálním metodám chlazení a balení produkuje Illy kávu – s vlhkostí nižší než 1 % (což je 5× méně než u jiných).

Odkud káva pochází

Etiopie - pravlast kávovníku nabízí zrna s vínovým aroma a bohatou, harmonickou plnou chutí. Odborníci řadí její kávu mezi nejlepší na světě. Zrna z nejvýše položeného pěstitelského místa jsou podobná jemenským zrnům „Mokka“ a jsou označována jako Longberry a Shortberry. Více se cení Longberry pro své vínové výrazně kořenité, skvělé aroma. Etiopská kávová zrna by se neměla příliš pražit, aby neztratila svůj osobitý charakter.

Oblast: Yirgacheffe

16 dalších produktů ve stejné kategorii: